Vår YouTube-kanal

Du vet väl att du kan se våra gudstjänster på YouTube? Varje söndag kl 11:00 sänds gudstjänsten live och sedan hamnar den bland våra övriga program i arkivet. Det är perfekt för dig som kanske vill se det vid senare tillfälle. Här kan du även se andra program, bl a vårt populära "Sommarkväll med Pingstkyrkan". Så, klicka på länkarna nedan så ses vi.

Gudstjänsten på närradio

Jodå, närradion finns fortfarande och här kan du även lyssna på våra gudstjänster i veckan efter de sänts. De sänds där på onsdagar kl 18:00. Du hör det på 98,6 MHz.

Om oss

Pingstkyrkan i Alingsås är öppen för alla. Hos oss är du alltid välkommen!

Följ oss:

Kontakta oss

0322-105 50

Pingstkyrkan Alingsås
Landskyrkoallén 4
441 34 Alingsås
info@pingstkyrkan.com

Hitta till oss

© 2019 Pingstkyrkan Alingsås